Czym jest rekuperacja i dlaczego warto mieć ten system w domu

 

W ostatnich latach, kiedy tematy budowlane zaczęły być coraz szerzej poruszane, każdy kto projektował własny dom musiał zmierzyć się z wyborem systemu wentylacji do domu. Systemy te dzielą się na dwie podstawowe kategorie:

  • na systemy wentylacji grawitacyjnej (czyli tzw. tradycyjne)
  • na systemy wentylacji mechanicznej (czyli takie przy użyciu rekuperatora).

System rekuperacji zalicza się do tej drugiej grupy i, jak wyjaśnia specjalista z firmy www.wojwent.com/rekuperacja-rekuperatory , dzięki użyciu rekuperatora można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i zadbać jednocześnie o zdrowie swoje i swojej rodziny. Jak to jest możliwe?

 

Zostało dowiedzione, że systemy wentylacji mechanicznej, dzięki użyciu takich maszyn, jak np. rekuperator, sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż systemy tradycyjne.

  1. Po pierwsze – sami mamy wpływ na cyrkulację powietrza w domu. System rekuperacji opiera się na dwóch strumieniach powietrza – jeden z nich jest usuwany z naszego domu (z miejsc o mocnych zapachach i dużej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka), drugi natomiast jest tam wprowadzany przez rekuperator (powietrze czyste wpływa np. do salonu czy sypialni).
  2. Po drugie – dzięki rekuperatorowi system jest w stanie odzyskać ciepło z usuwanego z domu powietrza.
  3. Po trzecie – dzięki zastosowanym w rekuperatorze filtrom system odpowiednio czyści powietrze, które dostaje się do naszego domu; z tego też powodu często system ten polecany jest w miastach, w których występuje smog.

 

Dzięki użyciu rekuperatora można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i zadbać jednocześnie o zdrowie swoje i swojej rodziny.
Dzięki użyciu rekuperatora można nie tylko zaoszczędzić pieniądze.