Kuchnia w domu parterowym

 

Jak dla mnie istotnym elementem domu jest kuchnia. Mimo, że jestem mężczyzną to uwielbiam tę część domu, bo w niej przedstawicielki płci pięknej potrafią przyrządzić prawdziwe cuda. Osobiście jestem w stanie stwierdzić, że sercem domu jest właśnie kuchnia.

Wiele osób ma wątpliwości co do tego jak wygląda kuchnia w domu parterowym, jednak wystarczy, że zobaczysz gotowe projekty tych domów np. na www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe , a przekonasz, się że absolutnie nie ma czym się martwić.

 

 

Dobre wykorzystanie przestrzeni i użyteczność

Tymi zasadami kierują się wiele firm, które w swojej ofercie posiadają gotowe projekty domów parterowych. Oczywiście wykorzystanie mniejszych powierzchni często stanowi większe wyzwanie, by zmieścić na nich wszystko co potrzebne, jednocześnie można to wszystko zaprojektować tak by wyglądało co najmniej bardzo dobrze.

 

 

Częste rozwiązania, które sprawiają, że domy parterowe, nawet niewielkich rozmiarów mają bardzo funkcjonalną kuchnię:

  • Dobre wykorzystanie i zaprojektowanie przestrzeni – nie ma tu bezużytecznych powierzchni i przestrzeni jakie często można spotkać w kuchniach starych rodzajów. A przy tym nie ma poczucia, że rzeczy są zbyt gęsto poustawiane.
  • Kuchnia otwarta względem salonu – dzięki temu nie mamy poczucia tego, że kuchnia jest mała
  • Przeniesienie jadalni poza obszar kuchni – ten zabieg pozwala nawet bardzo małą kuchnię w domu parterowym, zamienić w bardzo funkcjonalną powierzchnię.

 

Nowoczesny dom parterowy z basenem.
Nowoczesny dom parterowy.

 

To są podstawowe zabiegi, które sprawiają, że kuchnia w domach parterowych nie musi być gigantycznych rozmiarów by dało się z niej normalnie korzystać. A wiele osób, które korzystają z tych rozwiązań bardzo się z nich cieszą i nie wyobrażają sobie używanie większej kuchni, bo byłaby dla nich ona zwyczajnie niepraktyczna.