SYPIALNIA

Jak urządzić sypialnię

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Oaza spokoju, relaksu i wypoczynku, zapewniająca zdrowy i przyjemny sen. Sypialnia powinna być przede wszystkim przytulna, gdyż ma niewątpliwy wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Odpowiednio zagospodarowana sypialnia pozwoli nam się odprężyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Kolor ścian

Kolory, które mają dobry wpływ na nasze samopoczucie to odcienie zieleni, błękitu oraz kolory pastelowe, które sprawią wrażenie idealnego ładu i porządku. Powinno się unikać kolorów agresywnych i jaskrawych, które mogą powodować rozdrażnienie, utrudniając tym samym zasypianie.

Oświetlenie

Oświetlenie w sypialni powinno być ciepłe i posiadać ciepły odcień, tak aby sprzyjało wypoczynkowi i odprężało. Przy łóżku powinna znajdować się lampka nocna, by zbytni nie nadwyrężać wzroku w trakcie czytania. Tradycyjne oświetlenie również powinno być dobrane do ogólnego wystroju wnętrza. Im więcej światłą tym lepiej.

Meble

Nie powinniśmy zagracać pomieszczenia zbędną ilością mebli. Podstawą powinny być łózko, szafki nocne, wieszak lub szafa i ewentualnie lustro. Warto zadbać o ład i porządek w sypialni.