WNĘTRZA

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny oznacza minimalizm, prostotę i dużo przestrzeni. Pomieszczenia zwykle tworzą otwartą płaszczyznę, a podział funkcjonalny wyodrębniony jest urozmaiconą kolorystyką lub strukturą ścian. Przestrzeń często otwiera się również w górę. Przestrzeń dzienna wysoka aż po sufit, to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie w nowoczesnych domach.

W aranżacji wnętrz najczęściej wykorzystywanym materiałem jest stal, kamień, szkło, tworzywa sztuczne oraz drewno i skóra. Na ścianach dominują płyty betonowe lub cegła, a na podłodze duże płytki ceramiczne, żywica epoksydowa lub drewno. Dominującym kolorem na ścianach jest biel, szarość lub bardziej wyraziste kolory.

Wybierając meble do nowoczesnego wnętrza sugerujemy się prostymi, geometrycznymi formami, bez zbędnych zdobień i ornamentów. Unikamy zbędnej ilości dodatków i bibelotów i sztukaterii. Wybierając dodatki, stawiajmy na sztukę nowoczesną, czarno-białe fotografie lub designerskie gadżety. W tym przypadku dobrze sprawdzi się zasada „im mniej tym lepiej”.